بالش ارگونومیک

بالش ارگونومیک

طراحی منحصر بفرد بالش متناسب با سر و گردن افراد

استفاده از ارگونومی سر و گردن انسان در طراحی بالش
دارای کاربرد اصلاحی در ستون فقرات فرد

این بالش شامل دو انحنای متفاوت است. یکی مربوط به پشت سر و امتداد آن در ستون فقرات (پشت گردن) است که با قسمت وسط بالش مطابقت دارد و انحنای دیگر مربوط به شانه و امتداد عمودی آن تا کنار سر است که با کناره های بالش مطابقت خواهد داشت.
با استفاده از این بالش فرد هم به صورت طاق باز و هم به پهلو که بهترین حالات خواب هستند، میتواند بخوابد و در هر دو حالت نیز وضعیت مهره های گردن در بهترین حالت حفظ شود.

  • ویژگیهای منحصر بفرد بالش ارگونومیک:
    دارای اسکلت داخلی کاملا سازگار با انحنای سر و گرن فرد
    ایجاد قابلیت خوابیدن به پشت و پهلو در یک وضعیت بالش
    بسیار راحت (علیرغم وجود اسکلت داخلی با انعطاف کم، دارای لایه های بیرونی نرم و انعطاف پذیر است)
    درمان و یا کاهش خروپف (به جهت قرارگیری سرو گردن در بهترین حالت)
  • مورد استفاده جهت محدود کردن چرخش سر و بدن پس از عملهای جراحی  مانند بینی و سرو گردن که توسط  دو عدد بالشتک با موقعیت قابل تنظیم صورت میگیرد.

مقدار فشار بر ماهیچه‌ها و عضلات گردن، شانه‌ها و کمر در هنگام استفاده از این بالش به حداقل میرسد.
کمک میکند تا فرد به روی شکم که برای ستون فقرات و گردن بسیار نامناسب و مضر است، نخوابد (مضرات خواب روی شکم: فشار بر سرو گردن و آسیب ستون فقرات و همچنین فشار بر دندانها و بروز مشکلات عصبی و چروک پوست صورت و سینه و افتادگی سینه).
همراه با افزایش سن، کانالهایی که مسیر عبور عصبهای بدن هستند باریک تر میشوند و خوابیدن به شکم میتواند به بدتر شدن این وضعیت کمک کند. دقیقا به همین دلیل است که سالمندان معمولا از بی حس شدن انگشتان دست و احساس سوزش در آنها شکایت میکنند. بنابراین استفاده از این بالش میتواند موجب کاهش این مشکلات گردد.
بالش با فومهای هوشمند(حافظه دار) مزیت راحتی و شکل گرفتن نسبی را داراست و بالشهای فومی نیز فرم دارد و میتواند جنبه اصلاحی داشته باشد و گاهی دارای ابعاد و اندازه است. در این بالش هر دو این مزایا وجود دارد.
این بالش دارای یک روکش نخی و سپس یک روکش نخ پنبه لطیف و نسبتا ضخیم است و طرح آن توسط فرد انتخاب میشود.


دارای مجوز از اداره تجهیزات و ملزومات پزشکی و ثبت اختراع